Gęsi Białe Kołudzkie

subpage

Gęsi Białe Kołudzkie - hodowla i sprzedaż

Gęś kołudzką uważa się za gatunek typowo polski. Odmiana ta powstała w miejscowości Kołudzie Wielkie (koło Inowrocławia) i ma swoje korzenie w gatunku gęsi białej włoskiej. Jej stale rosnąca popularność jest wyraźnym sygnałem, że gęsina wraca na nasze stoły.

Gęś kołudzką nazywa się czasem także owsianą. To właśnie owies sprawia, że gęsina ma wyjątkowe walory odżywcze i smakowe. Cechą gatunkową gęsi kołudzkiej jest również wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych, tych samych, które znajdują się np. w oliwie, a więc dobrze wchłanianych i zdrowych dla organizmu konsumenta. Oprócz oczywistych walorów gastronomicznych tłuszcz gęsi wykorzystywany jest również w medycynie.

Badania dowodzą, że kwasy tłuszczowe gęsi są dobrze przyswajalne i polecane, zwłaszcza osobom, które miewają problemy z cholesterolem. Do czwartego tygodnia życia gęsi kołudzkie zostają odchowane na naszej fermie, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz eksperckiemu nadzorowi gwarantujemy ich szybki i zdrowy rozwój, zachowując konkurencyjne ceny.


Gęsi Białe Kołudzkie – hodowla i sprzedaż:

Gdzie kupić? Zadzwoń (+48) 507 969 066 – atrakcyjna cena

Masz pytania?

 • Koźlątków Kolonia 8
  62-850 Lisków
  Zobacz na mapie
 • Godziny pracy:
  Pn. - Pt. 8:00 - 18:00
  Sb. 8:00 - 14:00
 • Telefon:
  (+48) 507 969 066
 • E-mail:
  biuro@napadlek.pl